Biografia Stanisława Lema

Serwis culture.pl poleca książkę o życiu Stanisława Lema. Co w biografii autora „Cyberiady” odnajdzie czytelnik? Jak dużo rzeczywistych faktów Lem przełożył do swoich publikacji?

Ciekawymi spostrzeżeniami po lekturze „Lem. Życie nie z tej ziemi” pióra Wojciecha Orlińskiego dzieli się jeden z redaktorów culture.pl Janusz R. Kowalczyk:

Autor „Solaris” w udzielanych wywiadach przedstawił kilka różnych, wzajemnie się wykluczających wersji swego życiorysu, przez co stawał się twórcą coraz bardziej tajemniczym i nieuchwytnym. W autobiograficznej książce zmuszony był pominąć personalia niektórych krewnych.

Te i inne fakty z życia Lema przeczytacie w linku poniżej. Dla tych nieprzekonanych:

Warto czytać Stanisława Lema, nie lada mędrca, dla którego nie było rzeczy niemożliwych.

Czytaj więcej na culture.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com