„Raport Witolda” dla bibliotek

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o przekazaniu „Raportu Witolda” do bibliotek publicznych, szkolnych, więziennych i wojskowych w całej Polsce. Publikacja o życiu w niemieckim obozie zagłady KL Auschwitz trafi także do innych instytucji poza granicami Polski. Materiały w formie e-booka i audiobooka są dostępne na stronie www projektu „Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony”.

Publikacja trafi do wszystkich szkolnych bibliotek w Polsce i poza granicami kraju, do bardzo wielu bibliotek publicznych, wojskowych, więziennych i aresztów. Raport Witolda został wydany pod Honorowym Patronatem i z przedmową Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Wydawnictwo APOSTOLICUM w Ząbkach. Dokument Witolda Pileckiego, ukazujący dramat więźniów KL Auschwitz przełożono również na język angielski.

Raport można pobrać ze strony rtmpilecki.eu

Czytaj więcej na mswis.gov.pl
Źródło zdjęć: mswia.gov.pl (https://mswia.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-31145_g.jpg)