Polska Deklaracja sprzed 91 lat o Przyjaźni i Podziwie dla Stanów Zjednoczonych w wersji cyfrowej na stronie Biblioteki Kongresu USA

Biblioteka Narodowa na swojej stronie internetowej opublikowała artykuł na temat Polskiej Deklaracji sprzed 91 lat i linkuje do obiektu cyfrowego w Bibliotece Kongresu.

„Naród Polski przesyła Obywatelom Wielkiej Unii Amerykańskiej braterskie pozdrowienie wraz z zapewnieniem najgłębszego podziwu dla stworzonych przez Was instytucji w których Wolność, Równość i Sprawiedliwość znalazły swój najwyższy wyraz, stając się gwiazdą przewodnią dla wszystkich nowoczesnych demokracji” – tymi słowami otwiera się Polska Deklaracja, przekazana w 1926 roku prezydentowi Stanów Zjednoczonych Calvinowi Coolidge’owi z okazji 150-lecia amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Dokument został wówczas zdeponowany w Bibliotece Kongresu.

Zobacz Polską Deklarację na www.loc.gov

Czytaj więcej na bn.org.pl