Mieszkańcy w budżecie obywatelskim postawili na biblioteki

Mieszkańcy Namysłowa w budżecie obywatelskim zagłosowali na projekt „Reymonta czyta dzieciom”. 50 tys. zł trafi do bibliotek szkolnych.

W głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego 2017 mieszkańcy mieli do wyboru: wytyczenie i oznakowanie szlaku turystycznego, aranżację terenów rekreacyjnych na osiedlach oraz budowę ścieżek rowerowych. Zdaniem mieszkańców Namysłowa ważniejsze jest czytelnictwo i biblioteki. Swoje głosy oddali na projekt „Reymonta czyta dzieciom”.

Dzięki temu 50 tys. zł zostanie przeznaczone na doposażenie bibliotek szkolnych Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Stanisława Reymonta w Namysłowie oraz Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie w nowe książki oraz niezbędny sprzęt biblioteczny.

biblioteki

Zwycięski projekt zyskał 342 głosy, co daje 40,38 proc. ogółu głosów. Frekwencja była wyższa niż rok wcześniej – wyniosła 5,4 proc.

Źródło zdjęć: pixabay.com, namyslow.eu