Czytelnictwo w Łódzkiem. Czytamy coraz mniej, głównie romanse i kryminały

„Lekka, łatwa i tania ma być książka na wakacje w regionie łódzkim. Wśród dorosłych króluje Katarzyna Bonda, wśród dzieci bajki albo… nic” – wakacyjne wybory lekturowe w Łodzi sprawdza Matylda Witkowska z dzienniklodzki.pl.

„Lekkie i trochę krwawe – takie są lektury mieszkańców regionu na wakacje. W tym sezonie królują polskie kryminały, choć nie brakuje też powieści obyczajowych. Ale bibliotekarze ostrzegają: dla wielu uczniów początek wakacji to czas, gdy oddają lektury do biblioteki. I do września już nie wracają”.

W dalszej części artykułu autorka pyta dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Górna o czytelnictwo w tejże bibliotece. Ponadto zwraca uwagę na sprzedaż książek w księgarniach podczas okresu wakacyjnego.

Czytaj więcej na dzienniklodzki.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com