Biblioteka wczoraj i… jutro – patronat Lustra Biblioteki

Lustro Biblioteki zaprasza na konferencję „Biblioteka wczoraj i… jutro”. Obrady odbędą się w Łodzi i będą dotyczyły obchodów setnej rocznicy powstania SBP. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Konferencja naukowa”Biblioteka wczoraj i… jutro” odbędzie się 27 września 2017 r. Tematyka konferencji została podzielona na cztery profile tematyczne:

• Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich jako moderator życia bibliotecznego,
  • dzieje i rozwój bibliotek w Polsce na tle ogólnych tendencji światowych,
  • zawód bibliotekarza z jego profilem wykształcenia i współczesnymi potrzebami,
  • „Dom książek” – czyli nowoczesne budownictwo biblioteczne i aranżacja jego wnętrz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konferencji. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Łodzi oraz Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.