Archiwum Monty Pythona w Brytyjskiej Bibliotece

IAR informuje o tym, że do Biblioteki Brytyjskiej trafiły szkice, scenariusze i robocze notatki pokazujące jak powstawały skecze Monty Pythona. Dary przekazał Michael Palin, członek grupy.

Do British Library trafiło ponad 50 zeszytów. Ich treść to pomysły na skecze, wersje robocze skeczy i szkice scenografii z odręcznymi notatkami twórców.

Monty Python

Skarby pochodzą z lat 1965-1987, obejmują też zapiski, które stały się podstawą dla filmów, które Palin realizował już po rozpadzie grupy. Biblioteka Brytyjska otrzymała też pamiętniki 74 -letniego komika. W pudłach, które Palin przekazał londyńskiej instytucji jest też historyczna, pierwsza oferta kontraktu, jaką BBC przedstawiła grupie. Wreszcie, znaleźć można też tekst skeczu, którego nigdy nie zobaczyliśmy: projekt scenki, w której Hamlet przychodzi do psychoanalityka.

Czytaj więcej na wbi.onet.pl
Źródło zdjęć: www.bl.uk