Filiom gminnej biblioteki w Wieruszowie grozi likwidacja

Nad placówkami Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie wisi widmo likwidacji. Na razie książnica ogranicza zatrudnienie.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Reymonta w Wieruszowie prowadzi cztery filie – dwie na terenie miasta oraz w Pieczyskach i Wyszanowie. Na ostatniej sesji radni mieli podjąć decyzję dotyczącą likwidacji wszystkich „satelitów” MGBP. Uchwała została jednak wycofana na wniosek komisji zajmującej się kulturą. – W tej sprawie zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne – tłumaczy przewodniczący rady Adam Śpigiel.

Szefowa gminnej książnicy jest przeciwnikiem likwidowania wszystkich placówek, ale… – Uważam, że cztery filie w tak małej gminie może nie do końca są potrzebne. Rozsądek nakazuje zamknięcie najdroższych w utrzymaniu filii. Niestety te, które są najdroższe, mają najwięcej czytelników. I na odwrót – tam, gdzie koszty utrzymania są niskie, czytelników jest najmniej – mówi Aneta Możdżanowska, dyrektor MBGP w Wieruszowie.

Czytaj więcej na wielun.naszemiasto.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com