MKiDN ws. jednolitej ceny książki: Żadna decyzja nie została podjęta

Żadna ostateczna decyzja w sprawie dalszego procedowania projektu ustawy Polskiej Izby Książki ws. jednolitej ceny książki nie została podjęta – poinformowało w piątek PAP ministerstwo kultury. Resort podkreśla, że nie jest to projekt MKiDN, lecz PIK.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pytane przez PAP o treść uwag, które wpłynęły do MKiDN ws. projektu jednolitej ceny książki, przypomniało: Polska Izba Książki przygotowała i przedłożyła do MKiDN projekt ustawy o jednolitej cenie książki. W związku z tym resort kultury podjął analizy tego projektu i zorganizował dwa spotkania dla zainteresowanych stron. Widząc potrzebę konsultacji środowiskowych, MKiDN uruchomiło także możliwość zgłoszenia pisemnych uwag do projektu ustawy o jednolitej cenie książek autorstwa PIK.

Nie oznacza to jednak, że MKiDN zaangażuje się w dalsze procedowanie tego projektu. Nie jest to projekt MKiDN, lecz PIK – podkreśla resort.

Źródło: PAP
Źródło zdjęć: pixabay.com