Bill Cosby autorem najczęściej kwestionowanych książek dla dzieci. Grzechy pisarza są ważniejsze od twórczości?

Nazwisko 79-letniego aktora i komika, znanego polskim widzom z serialu „The Bill Cosby Show”, pojawiło się na liście najczęściej kwestionowanych książek 2016 roku. Cosby jako autor książeczek dla dzieci z serii „Little Bill” zadebiutował 20 lat temu, ale dopiero teraz amerykańscy czytelnicy zaczęli masowo krytykować jego publikacje. Powodem jest niedawno wznowiony proces, w którym Bill Cosby jest oskarżony o molestowanie seksualne.

Jak podaje „Guardian”, Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich (ALA) przedstawia co roku listę książek najczęściej kwestionowanych przez bibliotekarzy. W zestawieniu podsumowującym rok 2016 na miejscu dziewiątym pojawiła się seria publikacji dla dzieci „Little Bill” autorstwa Billa Cosby’ego z ilustracjami Varnette P. Honeywood.

Czytaj więcej na ksiazki.wp.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com