Biblioteki w Gdańsku, Szczecinie oraz Sosnowcu wzbogacą księbozbiór

Po raz trzeci dzięki Kindlotece książki i czytniki dla szkół i bibliotek. W tym roku przedsięwzięcie obejmie kolejne placówki w Gdańsku, Szczecinie oraz Sosnowcu.

• 10 tys. papierowych i elektronicznych książek, a także czytniki e-booków trafią do szkół i bibliotek w wybranych częściach kraju w ramach programu wspierania czytelnictwa Kindloteka.

• W tym roku przedsięwzięcie ma swoją trzecią edycję.

Kindloteka to program oparty na współpracy z placówkami w społecznościach, w pobliżu których swoje siedziby w Polsce ma Amazon. Do tej pory, w jego ramach wsparcie otrzymało w sumie 20 szkół i bibliotek z okolic Poznania i Wrocławia, gdzie od 2014 roku działają centra logistyczne amerykańskiego koncernu.

Czytaj więcej na portalsamorzadowy.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com