Biblioteczne Pasmo Informacyjne [35]

Co wspólnego z bibliotekami ma Lech Kaczyński? Czy księgarnie zabija alergia na książki? Sprawdźcie! Biblioteki coraz częściej zaczynają dbać o zdrowie czytelników – takie działania podejmuje np. WBP w Krakowie oraz raciborska biblioteka. W tym wydaniu także o digitalizacji w kontekście praw autorskich oraz prawnych aspektach działalności wydawniczej.

Za Twój 1% Cała Polska czyta dzieciom!

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby kontynuować kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” i edukację nt. mądrego wychowania! Praca Fundacji jest coraz bardziej potrzebna – rośnie liczba dzieci, które nie czytają, mają problemy z mową i zaburzenia emocjonalne. Dorosłym trzeba stale uświadamiać potrzeby kontaktu z dzieckiem, wspierania jego rozwoju i przezwyciężania pułapek technologii i cywilizacji. „Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”– te słowa J. Zamoyskiego są nadal aktualne. Prosimy – przekażcie 1% podatku na kampanię czytania i zachęćcie do tego znajomych. Darmowy i łatwy program PIT PRO 2017 znajdziecie do pobrania lub wypełnienia on-line na: www.pit2017.net, lub na www.calapolskaczytadzieciom.pl; KRS: 00000 97051. Dziękujemy!

Akademia Marynarki Wojennej nazwie bibliotekę imieniem Lecha Kaczyńskiego. Powód? Raz odwiedził uczelnię

Biblioteka Główna Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni będzie nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Skąd taki pomysł? – To jedyny urzędujący prezydent, który nas odwiedził – mówią przedstawiciele uczelni. 12 marca w południe w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni odbędzie się uroczystość nadania imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego Bibliotece Głównej AMW.

Książkomat, wrzutnia, selfchecki i bramki w bibliotece w Tychach

Książkomat, wrzutnia, selfchecki i bramki w bibliotece w Tychach, czyli nowoczesność. Czytelnik będzie mógł wypożyczać książki bez udziału bibliotekarza, oddawać książki, nie wchodząc do biblioteki. Czy to koniec kontaktu człowieka z człowiekiem?

Tydzień Książki Elektronicznej 2017

Raciborska biblioteka dba o oczy swoich czytelników

O tym, że warto zadbać o zdrowie oczu, choćby po to, żeby móc jak najdłużej cieszyć się lekturą ulubionych książek, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak przypomnieć to i owo na temat profilaktyki dobrego widzenia. Raciborska biblioteka zaprosiła swoich czytelników na wykład oraz bezpłatne badanie wzroku.