Bezpłatne porady prawne w bibliotece

Z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Konsultacji udzielają studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, zrzeszeni w Kole Naukowym Młodych Prawników.

Jak mówi Kordian Michalak, specjalista ds. promocji z WBP, studenci pomagają w różnych sprawach.

– Studenci pomagają pisać wnioski procesowe, podpowiadają gdzie należy je składać. Radzą w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych, w zakładaniu spraw związanych z ZUS. Odwiedzają też osoby starające się o rentę, zasiłek czy też wcześniejszą emeryturę – wyjaśnia Michalak.

Bardziej skomplikowane kwestie studenci konsultują z wykładowcami. Wtedy na odpowiedź trzeba poczekać, ale nie dłużej niż tydzień.

Źródło: radio.opole.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com