Znamy tytuł dzieła na Narodowe Czytanie 2017

Dziś w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą ogłosili tytuł lektury na Narodowe Czytanie. W tym roku w całym kraju zabrzmią fragmenty z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Wyniki

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ogłosili długo wyczekiwany wynik głosowania. Lekturą Narodowego Czytania zostało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Głosowanie

Polacy wspólnie wybrali książkę w głosowaniu spośród następujących propozycji:

• „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego,
  • „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego,
  • „Beniowski” Juliusza Słowackiego,
  • „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Głosowa można było za pomocą ankiety zamieszczonej na stronie prezydent.pl oraz na kontach Kancelarii Prezydenta w serwisach społecznościowych: na Facebooku i na Twitterze. Oddano w sumie 36 830 głosów. „Wesele” zdobyło prawie 18 tys.

Lustro Biblioteki zaprasza do wspólnej lektury.