W Świeciu biblioteka jest na każdym rogu

To słowa wicemarszałka województwa. Docenił, że powiat zachował bibliotekę pedagogiczną, mimo że mamy już w Świeciu jedną i to nową.

24 stycznia przy ul. Sądowej 5 uroczyście otwarto Powiatową Bibliotekę Publiczną w Świeciu. To dawna filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Bydgoszczy. W ubiegłym roku zapadła decyzja o o likwidacji filii, jednak Rada Powiatu Świeckiego zdecydowała o jej przejęciu. – Ze względu na dobry wskaźnik poczytności ( 7 tys. wypożyczeń rocznie), a także na potrzebę edukacji. Tam, gdzie powstają biblioteki, np. w Bukowcu i Pruszczu, tam poczytność rośnie – wyjaśniał Franciszek Koszowski, starosta świecki.

Czytaj także 9 FILII BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W BYDGOSZCZY ZOSTANIE ZLIKWIDOWANYCH

Czytaj więcej na gazetapomorska.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com