Choinka z 1600 kart katalogowych

1600 kart katalogowych i spinaczy na wiszących okręgach z drutu – to pomysł na nietypową choinkę w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie. Coroczna tradycja sprawia, że choinka jest wyjątkowo zaskakująca.

Choinka złożona z kart katalogowych sprawiła, że przejechałam łącznie 1232 km. W tym czasie spotkałam się także z bibliotekarzami z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie. Powiem tak: mimo mojej krótkiej wizyty i napiętego grafiku było warto!

Wielka wisząca choinka z kart katalogowych jest bardzo oryginalna i została podświetlona reflektorem halogenowym. Jedna z fanek Lustra Biblioteki spytała czy choinka jest rzeczywiście tak zjawiskowa jak na zdjęciach. Sami zobaczcie, że tak 🙂

Zobacz także Bomb(k)owy pomysł – choinka cała w literaturze!