Zawieranie umów licencyjnych przez biblioteki – patronat Lustra Biblioteki

Zapraszamy na szkolenie „Teoretyczne i praktyczne aspekty zawierania umów licencyjnych przez biblioteki”. Szkolenie skierowane jest do bibliotekarzy z różnych typów bibliotek, którzy zajmują się negocjowaniem i zawieraniem umów licencyjnych na elektroniczne bazy danych i ebooki. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie patronatem.

Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy na temat ram prawnych zawierania umów licencyjnych na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz omówienie najczęstszych problemów praktycznych związanych z negocjowaniem umów.

Szkolenie odbędzie się w Warszawie 6 grudnia 2016 r.

W programie szkolenia:

• Typy i rodzaje umów licencyjnych
  • Zakres swobody kontraktowej a dozwolony użytek
  • Najważniejsze postanowienia umowne – co jest, czego nie ma a co powinno się znaleźć?

PROGRAM szkolenia dostępny jest na stronie organizatora – Centrum Promocji Informatyki

Dzięki specjalnemu formularzowi zgłoszeniowemu, czytelnicy Lustra Biblioteki mają zapewniony 10% rabat na udział w wydarzeniu poprzez kliknięcie w ten link do formularza zgłoszeniowego.