Ogólnopolskie Forum Wydawnictw – patronat Lustra Biblioteki

Zapraszamy na I Ogólnopolskie Forum Wydawnictw, którego celem jest wymiana doświadczeń przedstawicieli bibliotek, wydawnictw i czasopism naukowych w zakresie zagadnień organizacyjnych, wydawniczych i naukowych. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

I Ogólnopolskie Forum Wydawnictw organizowane przez Wydawnictwo Naukowe i Bibliotekę Akademicką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 16 grudnia 2016 roku.

Celem Forum jest również upowszechniane nauki poprzez promocję wydawców z Wyższych Uczelni publikujących ambitną literaturę naukową. Założeniem jest też wpisanie się Forum w kalendarium istotnych wydarzeń kulturalno-naukowych w Polsce, skierowanych nie tylko do dużych wydawnictw, ale przede wszystkim do oficyn, które często nie uczestniczą w ogólnopolskich targach książki. Podstawową barierą jest brak środków finansowych na udział w tego typu przedsięwzięciach. Tymczasem Forum Wydawnictw Naukowych, gwarantuje adresatom bezpłatny udział w wydarzeniach naukowych pozwalających na zdobycie nowej wiedzy oraz niezbędnych informacji.

Konferencja jest bezpłatna. Zapraszamy do rejestracji i nadsyłania propozycji referatów.

forum

Podczas Forum poruszone zostaną następujące zagadnienia:

• Działalność wydawnicza
  • Efektywne redagowanie tekstów