25-lecie Biblioteki Polskiej w Waszyngtonie

Polska Biblioteka w stolicy Stanów Zjednoczonych obchodzi ćwierćwiecze istnienia. Od 25 lat ta niewielka instytucja służy polskiej społeczności w Waszyngtonie i promuje polską literaturę i kulturę.

Biblioteka została założona w 1991 roku przez grupę wolontariuszy, na czele ze znanym działaczem polonijnym Tadeuszem Walendowskim. Podczas 25 lat działalności zgromadziła kolekcje 7 tysięcy książek.

„Mamy książki polskich autorów w języku polskim oraz ksiązki po angielsku o Polsce lub tłumaczenia polskich autorów na angielski” – mówi Polskiemu Radiu dyrektor biblioteki Grażyna Żebrowska. Jej placówka służy nie tylko Polakom ale i Amerykanom polskiego pochodzenia, zainteresowanym krajem swoich przodków. „Pobieramy niewielki opłaty od naszych członków a środki te przeznaczamy na zakup nowych książek i filmów” – dodaje Grażyna Żebrowska, która tak jak cała obsługa biblioteki wykonuje swoją prace społecznie.

Czytaj więcej na radiozagranica.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com