Promocja czytelnictwa – trwa nabór do programów MKiDN

Biblioteki mogą zgłaszać swoje projekty do programów ministerialnych wspierających wartościowe formy promowania czytelnictwa oraz podnoszenie poziomu świadomości literackiej. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił programy na 2017 rok. Sprawdź do kiedy można aplikować.

Literatura

Celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej.

Budżet programu: 4 025 000,00 zł

Promocja czytelnictwa

Celem programu jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Budżet programu: 5 750 000,00 zł

Nabory do programów: październik 2016/marzec 2017.

Regulaminy i wytyczne znajdziesz na stronie MKiDN. Zobacz inne programy.

Kolejne Programy MKiDN zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.
Źródło zdjęć: pixabay.com