500 euro na kulturę w prezencie na 18-stkę

500 euro mają dostać osoby obchodzące swoje 18. urodziny. Włoskie Ministerstwo Kultury obiecuje taki prezent dla każdego pełnoletniego obywatela. Środki mają być przeznaczone na zakup książek oraz uczestnictwo w kulturze. To świetny pomysł, wart uwagi polskich władz.

500 euro na kulturę

Już od 15 września 2016 roku każdy pełnoletni obywatel Włoch może skorzystać z programu Ministerstwa Kultury na który przeznaczone zostanie 290 mln euro. Projekt „culture bonus” zakłada, że każdy osiemnastolatek otrzyma 500 euro na cele kulturalne. To oznacza, że może za tę kwotę kupić wedle uznania np. książki, bilety do kina, odwiedzić muzea, teatry i nie tylko.

Tommaso Nannicini, parlamentarny sekretarz stanu, nadzorujący program mówi, że „ważne jest korzystanie z dóbr kultury, zarówno dla wzbogacenia siebie jako osoby oraz wzmocnienia struktury naszego społeczeństwa”.

Szczegóły programu 500 euro na kulturę dostępne będą na stronie ministerstwa. Kupony kulturalne będzie można pobrać przy użyciu specjalnej aplikacji 18app. Z programu ma skorzystać 575 tys. osób. Zakończenie programu zaplanowano na koniec 2017 roku. Warto dodać, że w przyszłym roku Ministerstwo Kultury planuje realizację podobnego projektu dla nauczycieli w celu doskonalenia zawodowego.

Żrodło: The Local
Źródło zdjęć: pixabay.com